Mindrolling International

Páté vydání

O motivaci a náhledu

I toto vydání magazínu Dharma Driští má podobu videožurnálu a je druhou částí dvoudílné série. První část této série naleznete ve čtvrtém vydání.

Účastníci iniciací Künzang Gongpa Zangthal v Lotus Garden v létě 2010 měli tu čest obdržet učení o přijímání iniciací od její eminence Midrolling Džetsün Khandro Rinpočhe, Minling Džetsün Dečhen Paldrön a ctihodného Tulku Dakpy Rinpočheho. Žáci mohli klást konkrétní otázky a vést s učiteli živý dialog. 

V této druhé části uvádíme otázky týkající se správného náhledu, jednání a motivace. Ačkoliv se tyto instrukce konkrétně týkaly toho, jak má žák přijímat abišéky či zmocnění, máme za to, že jsou to zároveň hodnotné a pronikavé pokyny týkající se všech aspektů buddhova učení, učitele i  samotné cesty.

Doufáme, že se vám bude tento druhý videožurnál líbit a těšíme se na vaše rekace.

Jsme nesmírně vděční, že nám Džetsün Khandro Rinpočhe, Džetsün Dečhen Paldrön a Tulku Dakpa Rinpočhe laskavě předali tato hluboká učení.

Klikněte na obrázek vlevo nebo začněte zde.


Překlad: Spanish | French | English

 

 

Titulky otevřete kliknutím na tlačítko CC(closed captions), které se objeví v dolním pravém rohu každého videa. Poté vyberte daný jazyk. Pokud video sledujete na YouTube, můžete si také otevřít interaktivní transkript v jednotlivých jazycích kliknutím na tlačítko nejvíce vpravo na liště pod videem.

More helpJak číst titulky a přepisy